Bolí permanentní make-up?

S příchodem permanentního make-upu ženy získaly možnost vypadat dokonale kdykoli a kdekoli. Avšak někdo stále váhá té možnosti využit. Mezi hlavní důvody, které brání v cestě za dokonalostí, je strach z bolesti. Pojďte zjistit, zda permanentní make-up je opravdu tak děsivý a jak moc bolí.

Permanentní make-up: specifika aplikace

Permanentní make-up spočívá v aplikaci pigmentu do požadovaných oblastí kůže. Zákrok se provádí za pomoci speciálního strojku. Pigment se zavádí pod papilární vrstvu dermy do hloubky 0,5 – 0,8 mm. Naše nervová zakončení se nachází v dermě, a proto porušení kůže je minimální.

Na první pohled se opravdu může zdát, že vás očekává bolestivý zákrok.  Naštěstí současná krása nevyžaduje takové oběti. Nezbytným krokem před aplikací pigmentu je znecitlivění. Používám místní anestetikum v podobě masti, která se nanáší výhradně na oblast aplikace pigmentu. Znecitlivění minimalizuje bolestivé pocity během zákroku.

Jak předejít bolesti

Aby zákrok byl bezbolestný, věnujte pozornost těmto věcem:

  1. Anestetický přípravek. Pleť se vyznačuje zvýšenou citlivostí (rty a víčka jsou citlivější, obočí jsou méně citlivé). Nesmí se zapomínat na individuální práh bolesti. Avšak díky používání lokálních anestetik moje klientky téměř nezažívají nepříjemné pocity během zákroku.
  2. Zkušenost. Je důležité svěřovat svou krásu do rukou zkušeného profesionála. Specialisté, kteří s permanentním make-upem teprve začínají, mohou aplikovat pigment příliš hluboko, což způsobí bolest.

Když od někoho uslyšíte, že permanentní make-up bolí, znamená to, že dotyčná osoba navštívila nezkušeného odborníka. Proto při volbě specialisty se důkladně obeznamte s jeho kvalifikací, prostudujte portfolio a recenze a rozhodujte teprve na základě zjištěných informací.

CS